Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Shrnutí sezony 2022-23

14.08.2023 | Admin

Doufáme, že si užíváte letních prázdnin plnými doušky. Za fotbalový oddíl SK Černošice jsme opět po roce připravili zhodnocení sezony uplynulé a vyhlídky před tou budoucí. Jak si letos vedl náš A-tým? Zlepšily se nějak černošické děti? A povedly se oslavy 90 let od založení oddílu? O tom všem se dočtete v následujících odstavcích…

Mládež

V sezoně 2022/23 jsme měli v Černošicích děti rozdělené do tří věkových kategorií, konkrétně mini přípravka (U7), mladší přípravka (U9) a starší přípravka (U11). Celá naše dětská základna tak aktuálně čítá něco okolo 50 aktivně chodících a zapálených malých fotbalistů (a fotbalistek!) od 5 do 11 let. Postupně pracujeme na obnově kompletní mládežnické složky a nutno říct, že s dosavadním průběhem našeho snažení jsme velice spokojeni. Teď už k jednotlivým kategoriím.

Nejprve tady máme kategorii mini přípravky. U takto malých dětí o fotbal zatím tolik nejde. Věnujeme se hlavně všeobecnému pohybovému rozvoji hravou formou a začínáme učit základní dovednosti s míčem (rukama i nohama). Hlavním cílem je zaujmout děti, aby se hýbaly a rády se vracely na tréninky, které už vnímají jako pravidelný režim, a zároveň, aby respektovaly a poslouchaly trenéra, který se jim věnuje a chce je něco naučit. Zpestřením pro naše malé děti bylo pár turnajů hraných formou 3 na 3 bez brankářů na malém hřišti se čtyřmi malými brankami (každý tým má dvě branky). V tomto věku jsou výsledky samozřejmě zcela nepodstatné a jde spíše o dětský zážitek, radost ze hry a první zkušenost s fotbalovým zápasem.

Následující kategorie mladší přípravky už najíždí na formát klasických víkendových zápasů, respektive turnajů. Naši malí fotbalisté odehráli dohromady 12 turnajů vždy proti 3 dalším týmům, kterými byly v první skupině Řevnice a Dobřichovice (A a B) a po přelosování v průběhu sezony Dobřichovice, Psáry a Povltavská fotbalová akademie. Výsledky byly po celý ročník více méně konzistentní a pravidelně jsme tak končili druzí nebo třetí. Ačkoliv děti byly zklamané, že se jim žádný turnaj nepovedlo vyhrát, trenéři Mathias Hlavenka a Ondřej Pařík byli s jejich vývojem spokojeni. Pokud si udrží zápal do fotbalu, tak úspěchy v budoucnu jistě přijdou. 

Kategorie kluků a holek ročníků 2012 a 2013, tedy starší přípravky, udělala největší progres, což je pro trenéry Davida Hrušku, Martina Paříka, Jakuba Stahla a Dušana Trembeckého tou největší radostí a odměnou za všechen čas, úsilí a trpělivost, které dětem v průběhu roku věnovali. Zvlášť zkušenější ročníky 2012, které si předloni prošly debakly třeba 25:1, si musely tuto sezonu užít. Skvěle je doplnili talentovaní jedinci z ročníku 2013 a společně vytvořili opravdu fotbalově i charakterově silný tým. Ve skupině C základní části okresního přeboru starších přípravek jsme se neustále přetahovali s oddíly z Rudné, Třebotova/Chotče a Všenor. Konečné umístění v 9místné tabulce mělo vliv na nasazení do závěrečného turnaje. Nakonec jsme smolně skončili až pod zmíněnými nejbližšími konkurenty a čekal nás tak červnový turnaj o konečné 21. – 24. místo (celkem 40 týmů). Ten jsme na našem hřišti v konkurenci Vestce, Dolních Břežan a Jenče dokázali vyhrát! V tomto věku jsou již děti uvědomělejší a koncentrovanější, od čehož se odvíjí náročnost tréninků. Stále převládá herní prostředí a učení zábavnou formou, ale více se už objevuje také dril, např. práce s míčem (ball mastery), přesnost přihrávek, atd. Nezapomínali jsme ani na všeobecný pohybový rozvoj a kompenzace důležité pro zdravý vývoj dětí a včasnou eliminaci potenciálních svalových dysbalancí, takže občas se přihlížející rodiče divili, proč se děti na tréninku mezi sebou perou či přetahují, a my zrovna měli silový trénink formou úpolových cvičení. Samozřejmě ale převládal fotbal, kterým se trénink skoro vždy natáhl třeba až na více než 2 hodiny, protože děti ze hřiště zkrátka nešly „sundat“. Právě tento zápal byl základem pro již zmiňovaný progres, který pak musel zákonitě přijít a my jsme za oboje moc rádi.

V sezoně 2023/24 se naše mládež rozšíří o novou kategorii mladších žáků (U13), do které postoupí ročníky 2012 průběžně doplňované o vybrané 2013ky. Čeká nás přechod ze čtvrtky velkého hřiště na půlku, tak jsme zvědaví, jak si s tím naše nejstarší fotbalové naděje poradí. Budeme se nový systém teprve učit, sbírat zkušenosti bez sebemenšího tlaku na výsledky a uvidíme, co z toho bude. Zajímavá zkušenost pak čeká na podzim na ročníky 2013 a 2015, které si kromě svých soutěží vyzkouší také Český pohár mládeže alias PLANEO Cup, což je takový „Mol Cup pro děti“. Na to vše se s dětmi stejně jako minulý rok začneme připravovat koncem srpna na 5denním příměstském soustředění na našem hřišti v Dolních Černošicích. Na účastníky čekají dvoufázové tréninky a přípravná utkání, ale samozřejmě hlavně mnoho zábavy v rámci táborové hry, cyklovýletu či přespání a bojovky přímo na fotbalovém hřišti.

A-tým
Zatímco děti nám dělaly velkou radost, náš A-tým se uplynulou sezonu bohužel trápil. Muži před sezonou dobrovolně přešli ve III. třídě okresního přeboru Prahy – Západ z lehčí skupiny A do těžší skupiny B. V konkurenci zkušenějších soupeřů z blízkého okolí jako Třebotov, Vonoklasy či Dobřichovice z toho nakonec byl boj o udržení až do předposledního kola, kde jsme si po výhře nad Kněževsí 2:0 zajistili příslušnost ve stejné soutěži i na příští rok. Kádr složený primárně z našich odchovanců s věkovým průměrem kolem 25 let byl před sezonou posílen o Victora Ferreiru (minulost v Dukle Praha) a Jindřicha Richtra, kteří se hned stali důležitými členy týmu. Začátek sezony vypadal velmi slibně, když jsme deklasovali Dobříč 5:1 a Středokluky 5:0, ale výkonnost bohužel naši muži neudrželi. Tým celý ročník srážela především nedisciplinovanost. Na tým si sedla krize a ze 13 jarních utkání jsme získali pouhých 11 bodů. Trenér Patrik Dekastello věří, že z uplynulého ročníku si muži vezmou ponaučení a v rámci letní přípravy zamakají na naplnění svého potenciálu v ročníku příštím.

Oslavy 90 let od založení oddílu
Konec dobrý, všechno dobré. V sobotu 24.6. naše hřiště ožilo tak, jak dlouho nepamatuje. Na tento den jsme připravili oslavy 90. narozenin našeho oddílu. Věříme, že kdo se rozhodl krásné slunečné odpoledne věnovat černošickému fotbalu, nelitoval. Na trávníku se představila naše budoucnost – mladší přípravka nejdříve přivítala vrstevníky z Dobřichovic a starší přípravka vzápětí vyzvala Olympii Radotín. Poté bylo k vidění napínavé derby jako za starých časů neboli souboj bývalých hráčů Černošic a Kazína. Zlatým hřebem akce bylo utkání našich mužů s německým Themarem, klubem z partnerského města Černošic, který přijal naše pozvání poté, co jsme se s ním střetli vloni na jejich oslavách v Německu. Vznikla tak nová tradice a pouto mezi oběma celky? Věříme, že ano! Během akce jsme pro návštěvníky připravili bohatý program v podobě soutěží, tomboly, občerstvení a představili historii našeho oddílu. Fotbalový den korunovala zábava v Club Kině, kterou mimo jiné zajistily kapely Čísla a Nohama napřed.

Touto cestou bychom rádi zpětně poděkovali všem, kdo se za námi v tento významný den přišli na druhý břeh řeky Berounky podívat. Zvláštní poděkování patří hlavnímu partneru akce městu Černošice a také Spolku pro spřátelená města, bez kterých by sváteční den neměl takové parametry. Stejný dík patří i naším partnerům a všem, kdo se jakkoliv na oslavách podíleli. Doufáme, že se pozitivní atmosféra z oslav přenese nejen do příští sezony, ale i těch dalších a černošický fotbal tak bude nadále vzkvétat.

Přejeme hezké léto a budeme se těšit v září na viděnou na hřišti v Dolních Černošicích!

 
Aktuální články
Termíny brigád jaro 2024

Projekt ZÁVLAHA je v plném proudu a brzy bude automatické kropení plně funkční. Musí se ale ještě hodně věcí dodělat. Z tohoto důvodu...

 
Nová éra naší arény „Za vodou“

V roce 2024 se chystáme zvelebit naše hřiště a máme připraveny tři investice, které se ovšem neobejdou bez finančního přispění...

 
Jak si děti vedly na podzim 2023?

Podzimní část sezóny skončila a děti mají zimní přípravu. Trénují v tělocvičně i venku na umělé trávě, tak snad na jaro budou v...

 
Nové dresy pro muže
 
Zachraň dres a podpoř mladé fotbalové naděje
 
Fotbalové dresy 2023-2024
 
Chceš hrát fotbal?
 
Program oslav 24.6.2023
 
Oslavy 90. narozenin černošického fotbalu
 
Přípravka
 
Utkání
Muži A | sobota 25.05.2024, 17:00
Dobřichovice - SK Černošice
2:1 (1:1)
 
Muži A | sobota 01.06.2024, 17:00
SK Černošice - Středokluky
 
Mladší žáci | sobota 25.05.2024, 10:00
Roztoky - SK Černošice
11:1 ()
 
Mladší žáci | neděle 02.06.2024, 10:00
Tuchoměřice - SK Černošice
 
Starší přípravka | neděle 19.05.2024, 11:00
Hostivice - SK Černošice
16:5 ()
 
Starší přípravka | neděle 02.06.2024, 10:00
Jinočany - SK Černošice
 
 
eSports.cz & SK Černošice - kontakt: skcernosice@gmail.com RSS